برآستان جانان گر ســــر توان نهادن ........ گلبانگ سربلندی برآسمــــان توان زد

ولادت حضرت امام حسین(ع) - Atyabi Weblog/وب نگاری اطیابی
جمعه 2 مرداد‌ماه سال 1388 ساعت 11:11 ق.ظ

چهارم مردادماه ١٣٨٨برابربا سوم شعبان سالروز ولادت حضرت امام حسین(ع)سیدالشهدا برهمه پیروان اهل بیت پیامبر وهمه آزادگان وظلم ستیزان مبارک باد.

ولادت امام حسین مبارک باد

 میلادامام حسین مبارک باد                               

صبح‏گاه سوم شعبان سال چهارم هجرت، دومین فرزند برومند علی و فاطمه علیهماالسلام در خانه‏ی وحی و ولایت، دیده به جهان گشود و خانه‏ی زهرای اطهر علیهاالسلام به نور جمال این نوگل باغ نبوت و ولایت و چراغ فرزندان آسمان رسالت و امامت، معطر و روشن شد. آن گاه که خبر ولادتش به پیامبر خدا صلی‏الله‏علیه‏و‏آله رسید، به خانه‏ی فاطمه علیهاالسلام آمد و به اسماء فرمود تا آن کودک را بیاورد .اسماء، او را در پارچه‏ای سپید پیچید و خدمت رسول خدا برد. پیامبر در گوش راست او، اذان و در گوش چپش، اقامه گفت.

امام حسین علیه‏السلام در سوم شعبان سال چهارم هجری با ولادت خود جهان را نورانی ساخت و عطر حضور خود را در گیتی گستراند. آن حضرت حدود شش سال در کنار پیامبر اکرم صلی‏الله‏علیه‏و‏آله و مادرش حضرت زهرا علیهاالسلام بود و سپس نزدیک به سی سال دوره همراهی با پدرش امام علی علیه‏السلام  را سپری کرد. پس از آن، در زمان امامت امام حسن مجتبی علیه‏السلام ، ده سال یاور ایشان بود و به وی بسیار احترام می‏گذاشت.

بعد از آن، ده سال دوره حکومت معاویه را تحمل کرد و سپس در آغاز حکومت نامشروع یزید، بیعت با او را نپذیرفت و به قیام برخاست و همراه با یاران باوفایش، در 57 سالگی به شهادت رسید.

  میلاد امام حسین (ع) مبارک باد. حسین (ع) ؛ وارث پیامبران

در زیارت‏نامه معروف «وارث» (که امام صادق علیه‏السلام آن را به جابرجعفی آموخت و فرمود: با این زیارت‏نامه، امام حسین علیه‏السلام را زیارت کن)، آمده است:

«امام حسین علیه‏السلام » وارث (کمالات) آدم، نوح، ابراهیم، موسی، عیسی، محمد و امیرالمؤمنین علی و حسن علیهم‏السلام است. حسین (ع) وصی پاک پیامبر صلی‏الله‏علیه‏و‏آله است. حسین (ع) برپا کننده‏ی نماز و ادا کننده‏ی زکات و مجری امر به معروف و نهی از منکر است. حسین (ع) نوری است از صلب‏های بزرگ و رحم‏های پاک. او هرگز به آلودگی‏های جاهلیت نیالوده است. او از ستون‏های دین و رکن‏های مؤمنان است.

 صل الله علیک یا اباعبدالله

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo
منبع : تک بیست          www.t-a-k-2-0.sub.ir رفتن به بالای صفحه