برآستان جانان گر ســــر توان نهادن ........ گلبانگ سربلندی برآسمــــان توان زد

سالروز میلاد امام علی(ع) - Atyabi Weblog/وب نگاری اطیابی
یکشنبه 14 تیر‌ماه سال 1388 ساعت 02:11 ب.ظ

١۵تیرماه١٣٨٨ برابربا ١٣ماه رجب سالروزولادت حضرت امام علی(ع) امام اول شیعیان جهان مولای متقیان امیرموءمنان برهمه پیروان حق وحقیقت وعدالت مبارکباد.این روز بزرگ درایران بنام روز پدر گرامی داشته می شود.بهمین مناسبت روز پدر را به همه پدران عزیز این مرزو بوم تبریک میگویم.  

میلادحضرت علی (ع)مبارکباد  

امیرالمؤمنین  علی بن ابی‏طالب بن عبدالمطلّب بن هاشم بن عبدمناف در روز جمعه 13 رجب سال سی‏ام عام‏الفیل برابر با 19 مهر، در شهر مکّه و درون کعبه چشم به جهان گشود. ابوطالب، پدر آن حضرت، که نامش عبدمناف بود، یکی از عموهای پیامبر اکرم حضرت محمّد صلی‏الله‏علیه‏و‏آله و بزرگ خاندان هاشم و یکی از سران مکّه و قریش به شمار می‏رفت و مادرش فاطمه بنت اسد نیز از بنی هاشم بود. از این ‏رو، آن حضرت از دو طرف هاشمی به حساب می‏آید.   

ولادت حضرت علی(ع)مبارکباد  

کنیه آن امام، ابوالحسن و «ابوتراب» است. القاب فراوانی از علی علیه السلام گزارش شده که از جمله می‏توان به اسدالله (شیرخداسید عرب (امیر عربسیدالمسلمین، امام المتّقین و مهم‏تر از همه امیرالمؤمنین اشاره کرد. شیعیان این لقب را بنا بر نص پیامبر صلی‏الله‏علیه ‏و ‏آله مخصوص آن امام دانسته و به ‏کارگیری آن را، حتی برای سایر معصومان علیهم‏السلام، مجاز نمی‏دانند.  

 

میلادعلی(ع)ولی الله مبارک باد

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo
منبع : تک بیست          www.t-a-k-2-0.sub.ir رفتن به بالای صفحه