برآستان جانان گر ســــر توان نهادن ........ گلبانگ سربلندی برآسمــــان توان زد

میلادحضرت رسول اکرم(ص)وامام جعفرصادق(ع) - Atyabi Weblog/وب نگاری اطیابی
دوشنبه 10 اسفند‌ماه سال 1388 ساعت 06:45 ب.ظ

 میلاد فرخنده حضرت رسول اکرم(ص) و امام جعفرصادق(ع) برهمه مسلمانان مبارکباد

13اسفندماه برابربا17ربیع الاول سالروز میلاد پیامبرعظیم الشأن اسلام حضرت محمد(ص)  و میلاد حضرت امام جعفرصادق(ع) ششمین پیشوای شیعیان جهان ورییس مذهب جعفری است.به روایت اهل سنت 12ربیع الاول میلاد پیامبراعظم(ص) است.بدین جهت برای ایجاد وحدت بین دو فرقه بزرگ اسلام از دوازدهم تا هفدهم ربیع الاول بنام هفته وحدت نامگذاری شده وجشن گرفته می شود.  

میلادرسول اکرم وامام جعفرصادق مبارکباد

"قبیله قریش که پیامبر (ص) از میان آنها بپاخاست، یکی از بانفوذترین قبایل عرب بوده و بعد از اسلام نیز تا قرنها بر جهان اسلام حکومت کرده است. بیشتر شهرت قریش مربوط به "قُصَی بن کلاب" جد چهارم پیامبر اسلام (ص) است. "عبدمناف" فرزند قُصَی، جد سوم پیامبر (ص)، از نجابت و خوشرفتاری خاصی با مردم برخوردار بود. "هاشم" جد دوم پیامبر (ص) نیز جزو چهره‌های درخشان قریش بود، و فرزند او "عبدالمطلب"، جد اول پیامبر (ص) از نامی‌ترین و عاقل‌ترین افراد عرب در زمان خود به شمار می‌رفت. او بود که چاه زمزم را که پر شده بود حفر کرد و وظیفه آب دادن به حاجیان و رسیدگی و پذیرایی از آنها به او رسید. نسل پیامبر (ص) به حضرت اسماعیل‌ (علیه السلام) رسیده که همه آنها حنیف یعنی یکتاپرست بوده‌اند." 

مسجدالنبی (نقاشی قرن 19میلادی)

"عبدالله، پدر پیامبر (ص) کوچکترین پسر عبدالمطلب، در میان قریش از لحاظ زیبایی و حجب و حیا مشهور بود. او با آمنه (سلام الله علیها) دختر وهب که به پاکی و عفت معروف بود ازدواج کرد. عبدالله برای تجارت به شام رفت و در راه بازگشت از شام بیمار شد و در مدینه بستری گردید. او در سن 25 سالگی در مدینه وفات یافت."

"بدین ترتیب پیامبر (ص) در روز هفدهم ربیع الاول عام الفیل (مطابق سال 580 میلادی) در شهر مکه متولد گردید. عام الفیل، یعنی سالی که فردی به نام ابرهه به دستور پادشاه حبشه (نجاشی) با سپاه زیادی تصمیم به ویران کردن خانه خدا گرفت. ولی قبل از انجام این عمل دسته‌ای از پرندگان که با منقار و پاهای خود، سنگهایی را حمل می‌کردند(بنام ابابیل) در بالای سر سپاه ظاهر شدند و این سنگها را روی سر سپاهیان ریختند که باعث از بین رفتن سپاه شد. "  

"در روزی که حضرت محمد (ص) به دنیا آمدند، گفته‌اند که:

1-      تمام بتها به رو، بر زمین افتادند.

2-      ایوان کسری در آن شب به لرزه درآمد و چهارده کنگره آن ریخت.

3-      دریاچه ساوه که سالها آن را می‌پرستیدند خشک شد.

4-      در بیابان سماوه که سالها کسی در آن آب ندیده بود، آب جاری شد.

5-      آتشکده فارس که هزار سال خاموش نشده بود، خاموش شد.

6-      تختهای پادشاهان جهان سرنگون شد.

7-      در همان شب، نوری از سرزمین حجاز تابید و تا مشرق ادامه پیدا کرد و ..."

برگرفته ازسایت رشد به نشانی: http://www.roshd.org/per/beliefs/?bel_code=51

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo
منبع : تک بیست          www.t-a-k-2-0.sub.ir رفتن به بالای صفحه